Medior / Senior BI Data Engineer (SK - 12003)

2024-08-23-Budapest-IT
A Functional Business Intelligence csapat az üzleti intelligencia megoldások end-to-end szállítását és utókövetését nyújtja. A portfoliónk lefedi a forrásrendszerek felmérését, adattárházak tervezését és építését, adatvizualizációs és reporting rendszerek felépítését, ezek üzemeltetését, valamint konzultációt az érintett területekkel kapcsolatban.
A pozícióhoz tartozó feladatok:
• Üzleti követelmények azonosítása, strukturálása,
• Ügyfelekkel való egyeztetés (belső és külső ügyfelek)
• Forrásrendszerek, adatátadások felmérése,
• BI megoldások tervezésében való részvétel, az elemzők támogatása
• Adattárházak és adatpiacok tervezése, méretezése, fejlesztése, optimalizálása és üzemeltetése
• ETL folyamatok tervezése, fejlesztése, tesztelése és üzemeltetése
• Adatmigráció tervezése és kivitelezése
• Szakmai egyeztetéseken való részvétel,
• Technikai és üzleti dokumentációk elkészítése
• Belső (céges működést támogató) adminisztratív feladatok elvégzése.

A pozícióhoz tartozó elvárások és előnyök:

Adatlekérdezés, manipuláció:
-- Elvárás: DML stabil ismerete, funkciók és tárolt eljárások magabiztos használata (elsősorban Transact-SQL),
-- Előny: lekérdezés-optimalizációban jártasság

Adatmodellezés:
-- Elvárás: Relációs adatmodellezés ismerete, normalizáció; logikai- és fizikai modellek ismerete, megkülönböztetése; adattárház-modellek ismerete, valamint denormalizáció;
-- Előny: medallion architektúra ismerete

Adatbázis- és adattárház-fejlesztés:
-- Elvárás: DDL és DCL stabil ismerete, funkciók és tárolt eljárások magabiztos használata; kulcsok, megkötések ismerete; indexek típusai, előnyei, kezelése DWH infrastruktúrában;

Adatbázis- és adattárház-üzemeltetés:
-- Előny: A verziók és kiadások sajátosságainak ismerete, esetleg telepített is már on-premise vagy Azure SQL szervert/adatbázist; alapszintű autentikációs és autorizációs ismeretek; biztonsági mentés és visszaállítás

Reporting:
-- Előny: bármely reporting tool ismerete előny (preferáltan Power BI), valamint előny, ha ismeri a DWH adatmodell és a reporting adatmodell közötti különbségeket

A pozícióhoz tartozó egyéb előnyök:

• IT rendszerszervezési készségek (üzleti specifikációk készítésében szerzett tapasztalat),
• Holisztikus nézőpont az E2E BI folyamatstruktúrára
• Microsoft Azure minősítések data területen (Azure Fundamentals, Azure Data Fundamentals, Azure Data Engineering Associate, Fabric Analytics Engineer Associate) megléte előny
• Bármilyen másik adatterületi minősítés előny, pl: AWS/GCP minősítések, Databricks minősítések
• Python, Pyspark nyelvek ismerete

Milyen eszközöket, rendszereket fog használni / használhat;
• Elvárás: Azure Data Factory, Azure Synapse Analytics, Azure Data Lake, Azure SQL Database
• Előny: Microsoft stack: SQL Server, Integration Services, Managed Instance, Elastic Pool, DWH pools, Power BI, Databricks, Microsoft Fabric, Microsoft Dataverse
Elvárt nyelvtudás;
• Angol nyelvtudás felső fokon, tárgyalóképes szinten
Szakmai tapasztalat szintje;
• Medior vagy Senior

Munkavégzés módja:
• Remote munkavégzés

KAPCSOLAT

Cím: 1134 Budapest, Dévai utca 19. VIII/811

E-mail cím: office[kukac]jobsgarden.hu

Mobil: +36 70 399 9557

+36 70 668 1682
(English speaking contact)